מה גודל של שולחן סנוקר?

viperain

New member
מה גודל של שולחן סנוקר?

שלום.. רציתי לדעת.. מה הגודל של שולחן סנוקר שמשחקים במקצועי? 9 פיט? 8 פיט? אני רוצה לקנות ורוצה גודל נורמלי. תודה מראש!! (אני רוצה למשחקי 8 ball(

9ball master

New member
סנוקר או 8ball

נא לא לבלבל, סנוקר משוחק ברמות המקצועיות על שולחן 12 פיט וברמות נמוכות יותר על שולחנות של 9 או 10 פיט 8ball הוא אחד מהמשחקים שיושבים תחת קטגורית הפול או ביליארד כיסים ברמות המקצועיות פול משוחק על שולחנות בגודל 9 פיט, ברמות של חובבנים משתמשים לרוב בשולחנות 7 פיט ולפעמים 8 פיט - זה נכון לחו"ל, בארץ כל שולחנות הפול במועדונים ה 9 פיט אז ללא קשר לרמה - זה מה יש !! שולחן סנוקר 9 פיט לא !!! מתאים לפול, מדובר בשני משחקים שונים אשר משתמשים בציוד שונה לגמריי אחד מהשני כולל השולחן - דפנות שונות, גודל וצורת כיסים שונים, גובה השולחן, עובי השיש. אם תלך לחנויות "המתמחות" בתחום הם ינסו לדחוף לך שולחן סנוקר 9 פיט ויגידו לך שאפשר לשחק גם פול אבל זה נובע משני סיבות: 1. הם עושים יותר כסף על שולחנות סנוקר. 2. הם לא מבינים מהחיים שלהם (מצטער עם מישהו נפגע, אבל זאת האמת) לאור העובדה שאתה מעדיף לשחק פול, אני מציע לך לקנות שולחן פול בגודל 9 פיט. חשוב !!!! 1. לא לקנות שולחן מקטלוג אלא אם אתה מכיר את השולחן הנ"ל, יש לדרוש לראות את השולחן מורכב באולם התצוגה, תתכופף מתחת לשולחן ותראה איך הבסיס שלו בנוי. 2. שעובי השיש יהיה לפחות 1 אינטש' 3. שהבד יהיה מתוצרת simonis דגם 860 4. שהכיסים לא יהיו מגומי זול. יש עוד מספר דברים חשובים בקניית שולחן אך כפי שכבר אתה בטח מתחיל להבין, מדינת ישראל זה לא המקום לקנות שולחן פול, ההיצע מסתכם בכל חנות לשולחן אחד בדר"כ שולחן זול מתוצרת סין במחיר מופקע. אם אתה מעונין לבצע יבוא אישי של שולחן מחו"ל ואין לך בעיה להשקיע קצת כסף אז אני אמליץ לך על מספר שולחנות טובים רק כך בחשבון שזה יהיה יקר.

viperain

New member
עוד הבהרות

שניה..ברוב המועדונים הגודל שולחן של 8 ball הוא 9?.. ו.. כמה מרחק כדאי שיהיה מהשולחן לקיר? וכמה זה יקר??

9ball master

New member
תשובות....

בכל המועדונים בארץ, שולחנות הפול הם 9 פיט (כפי שכתבתי בתגובה הקודמת) שולחנות סנוקר במועדונים הם בדרך כלל 9 או 10 פיט ויש מספר מועדונים שיש להם 12 פיט המרחק הרצוי מהקיר הוא לפחות 1.8 מטר. כמה זה יקר? - זה יכול לנוע בין $4500 ועד $8000 לא כולל משלוח, מכס, מע"מ, הובלה בארץ והרכבה.

9ball master

New member
אולי אבל....

מקל סנוקר סטנדרתי הוא באורך 57 אינטש שהם 144.78 ס"מ מקל פול סטנדרטי הוא באורך 58 אינטש שהם 147.32 ס"מ כך שאם הכדור הלבן צמוד לדופן לא נשאר לך הרבה מקום להניף את המקל. לכן אני רשמתי 180 ס"מ. דרך הגב התקינה העולמית בתחרויות ביליארד מציינת כי המרחק בין השולחן לכל עצם אחר יהיה 6feet שהם 182 ס"מ, אני מעריך שיש להם סיבה טובה לבחור דווקא במרחק הנ"ל

למעלה